fabrika wide

Penguen Gıda’dan Bilgisayarlı Eğitime Destek


Milli Eğitim Bakanlığı ve Tübisad işbirliği ile başlatılan “Bilgisayarlı Eğitime Destek” kampanyasına Penguen Gıda San. A.Ş. de destek verdi. Web tabanlı teknolojileri, tüketici odaklı pazarlama araçları ile web sitesini tedarikçi ve tüketicileri ile buluşma portalı haline getiren Penguen Gıda web sitesi www.penguen.com.tr üzerinden başlatılan “En Tatlı Eğitim Penguen ile Eğitim” kampanyası sonucu, Mustafakemalpaşa ilçesi Koşuboğazı köyü ilköğretim okuluna kurulan “21 bilgisayarlı bilgi teknolojisi sınıfı” törenle açıldı.


Törende Penguen Gıda San. A.Ş. adına konuşan ‘Gençoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Turhan Gençoğlu’, “Teknolojinin bütün dünyada baş döndürücü bir hızla ilerlediği, bilgisayarların çalışma alanlarının her dalına girdiği, hatta kişilerin günlük yaşantısının bir parçası olduğu bir dönemde bunları kullanabilecek gençler yetiştirme bilinciyle harekete geçtik. Takdir buyurursunuz ki, insanların bugün yaşamlarını kolaylıkla sağlayabilmeleri, milletlerin güçlü, sağlam ve itibarlı yapıya sahip olmaları dünyadaki gelişmelere uyum sağlayabilmelerine bağlıdır. Bunun yolu ise eğitimden geçer.” diye
konuştu. Gençoğlu, Koşuboğazı köyündeki çocuklara bilgi çağını yaşayabilmelerine imkan vermenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, eğitime desteklerinin devam edeceğini bildirdi.


Kurucumuz 2 okul yaptırdı.

Mümin Gençoğlu 1 İlköğretim Okulu

Mümin Gençoğlu 2 İlköğretim Okulu