pen1109

İçindekiler:

Mısır, Su, Tuz

Saklama Koşulları :

Ürünü açmadan önce güneş görmeyen , serin ve kuru yerde; açtıktan sonra ise buzdolabında saklayınız ve en fazla beş gün içinde tüketiniz.

 

SÜT MISIR


Penguen Mısır Konservesi, tamamı Türkiye topraklarında yetişen süt mısırlardan üretilmektedir. Türkiye’de konserve sektöründe makineli tarımı başlatan ilk firma olan Penguen Gıda, mısır hasat makinesi sayesinde mısırları tarladan el değmeden toplayarak 2 saat gibi kısa bir sürede hiçbir koruyucu ve katkı maddesi kullanmadan konserve haline getiriyor. Özellikle salata ve garnitürlerin vazgeçilmezi olan Penguen Mısır Konservesi; çorbadan pilava, makarnadan pizzaya ve sandviçlere kadar pek çok yemeğe lezzet katıyor. Ayrıca Penguen Mısır Konservesi’ni açıp son yıllarda popüler olan “Bardakta Mısır” şeklinde doğrudan da yiyebilir, damak tadınıza göre; yağ, limon, tuz, peynir ve diğer çeşnilerle kendinize özel kılabilir ve bu lezzeti evinize ve işyerinize de taşıyabilirsiniz.

Yeni Vakumlu Ambalajı ile Penguen Süt Mısır’ın suyu azaltılarak hem mısırın tadı korundu, hem de sayısı arttırıldı. Anadolu’nun bereketli topraklarından elde edilen %100 yerli mısırlar, şimdi daha da lezzetli…

BESİN ÖĞELERİ
Enerji (kJ ve kcal):344/82
Yağ:1,9
Doymuş Yağ:0,8
Karbonhidrat:10,9
Şekerler:5,3
Lif:4,2
Protein:3,2
Tuz:0,2